جنگل واز چمستان؛ جاذبه ای طبیعی که باید از آن دیدن کرد

8 دی 1401
0 دیدگاه
جنگل واز 7685432023

جنگل واز جاذبه ای تماشایی در چمستان_ آمل از زبانزدترین جنگل های شمالی است. با توجه به اینکه دیدنی های باورنکردنی چمستان بسیارند ما نمی توانیم تمامی آن ها را در یک محتوا جای دهیم، چمستان یکی از شهرهای خوش آب و هوا با طبیعت سرسبز و دلنشین در آمل است که نمیتوان از آن چشم گشود. جنگل واز راه های ارتباطی متفاوتی دارد و از همین رو افراد بسیاری از شهرهای مختلف به این شهر سفر می کنند. این جنگل دارای جاذبه های بکر بسیاری است که با آغوش گرفتن هرکدام توانست به یکی از بهترین مقاصد تفریحی برای گرشگران به شمار می رود.

جنگل واز 87465413212

تاریخچه جنگل واز چمستان

جالب است بدانید قدمت جنگل واز مربوط به دوره سوم زمین شناسی باز می گردد؛ یعنی حدود 65 میلیون سال گذشته، در آن زمان که بیشتر پوشش های گیاهی امروزه و شکل امروزی قاره ها تشکیل شد. وجود درختان بزرگ و قدیمی در این جنگل زیبایی این جنگل کهن و تاریخی را چندین برابر کرده است و بر نمیتوان از این همه زیبایی دریغ بود.

جنگل واز 87465435120

آب و هوای جنگل واز

جنگل واز دارای آب و هوای بکر و دلکشی است که سفر بسیاری از افراد را دلنشین می کند. اقلیم مرطوب و سرد این جنگل سبب شده که این جنگل سرسبز و زیباتر از سایر جنگل ها به چشم آید . در تابستان‌ها به طبع هوا گرم‌تر می‌شود؛ پس اگر در تابستان سفر می‌کنید کلاه آفتاب‌گیر، کرم ضد آفتاب و عینک آفتابی فراموش نشود.

مهم ترین گونه های گیاهی که در جنگل دیده می شود کدامند؟

در این جنگل سرسبز و خیره کننده شمالی گونه های گیاهی متفاوتی نظیر درختان راش، بلوط و افرا اشاره نمود. در مسیر گردشتان هم حتما به دشت‌هایی پر از گیاهان مفید و دارویی برخورد می‌کنید. تماشای سرسبزی این طبیعت برایمان بسیار دلنشین و خاطره انگیز خواهد بود شما در هر فصلی که بخواهید می توانید به این جنگل سفر کنید چرا  که هر کدام از فصول زیبایی خاص خود را دارد.

ارسال دیدگاه