آبشار لاویج (آبگرم لاویج) کجاست؟ 🗺️| معرفی کلی🧾| جاهای دیدنی اطراف🏕️| عکس

25 اردیبهشت 1403
0 دیدگاه
درب ورودی و پارکینگ ماشین ها در جلوی آبگرم لاویج چمستان 2564654

“آبشار لاویج” نامی است که ممکن است برایتان جدید باشد، اما احتمالاً از “آب گرم لاویج” شنیده‌اید. این منطقه در استان مازندران واقع شده و دارای چشمه‌های آب گرم با ویژگی‌های درمانی و پزشکی منحصر به فرد است که توانسته گردشگران زیادی را به خود جذب کند. متأسفانه، این منطقه از توریست‌های خارجی بهره‌مندی کمتری داشته است، هرچند که پتانسیل بالایی برای جذب آن‌ها دارد، احتمالاً به دلیل نبود تبلیغات مناسب و عدم وجود امکانات پیشرفته که توریست‌های خارجی به آن‌ها اهمیت می‌دهند. در این منطقه، بیشتر امکانات به صورت سنتی ارائه می‌شوند.


📍 آبشار لاویج کجاست؟

روستای لاویج یکی از دهستان‌های چمستان در شهرستان نور واقع شده است. این روستای زیبا و ییلاقی با آبگرمی که از دل آن می‌جوشد، جزو جاهای دیدنی مازندران چمستان محسوب می‌شود. این روستا از جنوب چمستان فاصله‌ای حدود 18 کیلومتر دارد.

این آبشار در مسیر جاده چمستان به لاویج و بعد از پارک کشپل شهرستان نور، بین روستاهای کالج و دینکوه و در امتداد رودخانه و آب معدنی لاویج قرار دارد. همچنین شهر سرخرود تا لاویج 83 کیلومتر، حدود 1 ساعت فاصله دارد.

آدرس: مازندران، شهرستان نور، 18 کیلومتری جنوب چمستان، روستای لاویج.

🚙 مسیر دسترسی به آبگرم لاویج:

برای دسترسی به آبگرم لاویج، ابتدا باید به شهرستان چمستان در استان مازندران برسید. اگر از شرق استان مازندران می‌آیید، باید به شهر آمل بروید و سپس از آمل به سمت چمستان حرکت کنید. همچنین، اگر از غرب استان مازندران می‌آیید، باید به شهرستان نور بروید و از آنجا به سمت چمستان رفته و پس از رسیدن به چمستان، به سمت جنوب برای حدود 18 کیلومتر حرکت کنید تا به روستای لاویج برسید.

برای دستیابی به آدرس دقیق آبگرم لاویج روی نقشه 526425
برای دستیابی به آدرس دقیق آبگرم لاویج روی نقشه کلیک کنید.

📝 معرفی کلی آبشار لاویج

لاویج مخفی‌کننده‌ی یک گوهر ارزشمند در آغوش خود است که گردشگران زیادی را به سوی خود جذب می‌کند. آبگرم لاویج یکی از نقاط دیدنی شهرستان نور است که خواص بسیاری دارد و در دامنه‌ی کوه‌های شرقی لاویج واقع شده است. آبشار لاویج دارای امکانات تفریحی و سیاحتی بوده و آبی خنک و گوارا دارد. نام این آبشار از مرقد مطهر امامزاده‌ای گرفته شده است که آب چشمه از نزدیکی آن و از ارتفاعات سوردار جاری شده است.

رودخانه لاویج با طول 38 کیلومتر از دامنه‌های شمالی کوه گرک سرچشمه گرفته و به نام رودخانه کیاکلا به سمت شمال و در میان جنگل‌ها سرازیر می‌شود. این رودخانه پس از سیراب کردن و روستای آغوزکتی در تنگه لاویج به دو شاخه غربی و شرقی به نام لاویج رود و رستم رود تقسیم می‌شود و لاویج رود نیز پس از طی روستاهای نانواکلا و سیاه کلا و رستم رود به دریا می‌ریزد.

جدول مشخصات هزینه شنا در آبگرم لاویج

سال قیمت بلیط (تومان) مدت زمان شنا (دقیقه) توضیحات
1402 70,000 45 دقیقه شنا بیشتر از 45 دقیقه مبلغ اضافی دارد

استخر آب گرم لاویج در چمستان 5641


🧺 خواص آبگرم لاویج برای سلامتی

آبگرم لاویج از کوه‌های شرقی اطراف روستا سرچشمه می‌گیرد این آبگرم املاح معدنی فراوانی در خود دارد که برای درمان دردهای مفصلی و بیماری‌های پوستی مناسب است. اگر کمردرد دارید یا پادرد امانتان را بریده، این چشمه می‌تواند به کمک شما بیاید.

همچنین اگر می‌خواهید در محیطی آرام تنی به آب بزنید و آرامش را به اعصاب خود هدیه دهید، این آبگرم به دردتان می‌خورد. البته توجه داشته باشید که وجود گوگرد و سایر مواد معدنی در آبگرم لاویج ممکن است بوی ناخوشایندی ایجاد کند که برخی از افراد با آن مشکل دارند.

بازدید مردم از آبشار خروشان لاویج چمستان 45645


⏳ بهترین زمان بازدید از آبگرم لاویج

منطقه لاویج آب و هوای بسیار مطبوع و خنکی را در فصل‌های بهار و تابستان ارائه می‌دهد که همراه با طبیعت و سبزی بی‌نظیر، مسافران و گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کند. این منطقه در حال حاضر دارای سه مسافرخانه در کنار آبگرم، دو سوئیت و صدها خانه و ویلا اجاره‌ای است. لاویج یکی از دهستان‌های شهر چمستان نور در استان مازندران است که در پای سلسله‌ی جبال البرز واقع شده و دارای موقعیتی پای کوهی منحصر به فرد است. این منطقه از جذابیت‌های خود بهره‌مند است و خرید خانه ویلایی در چمستان نیز گزینه‌ای جذاب برای علاقمندان به استفاده مکرر از این طبیعت زیبا و آرامش‌بخش است.

درب ورودی و پارکینگ ماشین ها در جلوی آبگرم لاویج چمستان 2564654


🏕️ جاهای دیدنی اطراف آبشار لاویج چمستان

  1. روستای کالج (مشاهده روی نقشه)
  2. آبشار حرام او (مشاهده روی نقشه)
  3. ییلاق میرخمند (مشاهده روی نقشه)
  4. روستای دینکوه (مشاهده روی نقشه)
  5. دریاچه الیمالات (مشاهده روی نقشه)
  6. پارک جنگلی لاویج (مشاهده روی نقشه)
  7. پارک جنگلی کشپل (مشاهده روی نقشه)
  8. جاده جنگلی سوردار (مشاهده روی نقشه)
  9. جنگل اسیونگ
  10. فیل سنگی لاویج

سرسبزی و فصل پاییز در روستای لاویج 25615 کوه های برفی در کنار سرسبزی های دریاچه الیمالات در یزر آسمان ابری چمستان 56453 درختان سرسببز بهاری پارک جنگلی لاویج چمستان 5645 درختان تنومند در میان جنگل های سرسبز پارک جنگلی کشپل چمستان 154113 گلسنگ های انبوه آبشار لاویج چمستان 2541642


ارسال دیدگاه